+%26%230126%3B+Rust+Roest+Producties+%26%230126%3B+Slapen+kan+altijd+nog
16 november 2009
Rust Roest Producties || Slapen kan altijd nog

Rust Roest Producties

Slapen kan altijd nog

Rust Roest Producties is een jonge Amsterdamse party-organisatie en boekingsbureau, opgericht in 2008 door Xander van Baarsen, Wytze Dijk en Domingo Regalado van Os. Dance.nl sprak oprichters Wytze en Domingo in hartje Amsterdam om meer te weten te komen over het concept achter RRP.

Wytze: “We zijn ergens in 2008 begonnen. We liepen al een jaar of tien mee als consument in de uitgaanswereld, maar we vonden dat we zelf ook maar eens iets moesten gaan organiseren.”
Domingo: “Kijk, toen wij begonnen kwamen we overal in Amsterdam dezelfde feestjes tegen. Met dezelfde muziek: minimal. We misten iets. We misten spontaniteit. Rafelige randjes. Originaliteit. En we wilden meer muzikale variatie. Om daad bij woord te kunnen voegen, besloten we alles zelf te doen (line-up, website, flyers, etc.) met hier en daar hulp van anderen, zoals visuele superman Thijs Bul.”
Wytze: “Dat hebben we allemaal op een hoop gegooid in Club LA en dat was zo’n succes dat we dachten; we gaan ermee door.”

Een opvallend aspect aan de feesten van RRP zijn de locaties waar de feesten gehouden worden. “We vinden het erg belangrijk om feesten te organiseren op unieke locaties”, aldus Wytze. “Het aankomende feest wordt ook gehouden op zo’n plek, MP3 Live, waar nu pas voor de derde keer een dancefeest wordt gehouden. Daarnaast is het voor ons ook een knipoog naar vroeger, toen we daar als student naar de Meander gingen en op maandagavond voor 60 cent biertjes stonden te hakken. Maar buiten dat hebben we in het verleden ook feesten
georganiseerd op andere aparte plekken. Zo hebben we een feest gedaan bij een vriend van ons thuis in stadsdeel Westerpark, waarbij we het hele pand samen met acht kunstenaars hebben verbouwd tot een eenmalige discotheek. We zijn toen de hele nacht doorgegaan totdat de politie de boel kwam opdoeken. En ons laatste feest hebben we gegeven in Zuidoost, waar we in een gekraakt, Chinees restaurant een feest hebben gehouden tot ongeveer 09.00 uur ’s ochtends. En komende zaterdag gaan we ook weer tot minimaal 08.00 uur door. Dat is ook iets wat we belangrijk vinden; lang doorgaan. De sfeer op een feest verandert namelijk gewoon na vijf uur ’s ochtends.”
Domingo: “Ja, want slapen kan altijd nog!” (zoals het credo van RRP luidt, red.)

Waar Rust Roest Producties muzikaal gezien voor staat, is variatie in stijlen. Jullie pinnen je niet vast op één bepaalde muziekstijl.
Wytze: “We proberen in onze line-up altijd een combinatie te maken tussen jongens die al een naam hebben én jongens die nog aan het begin van hun dj-carrière staan. Ik denk ook dat de line-up van aankomende zaterdag daar een goed voorbeeld van is, met jongens van onszelf, Camiel Daamen en Michiel Tettero, en daarnaast gevestigde namen als Melon, San Proper, Tim Wolff en Gijs Tettero.”

Duidelijk is dus dat RRP op de goede weg zit en tevreden vooruit kijkt naar de toekomst. Wytze: “De toekomst ziet er zeker goed uit, we hebben nu een fijne samenwerking met Misc Agency van Martijn Mischofsky, iemand met heel veel ervaring en knowhow. Daarnaast hoop ik dat we met Sounds Like Trouble ergens residentie kunnen krijgen. Verder willen we graag het boekingsbureau gaan uitbreiden en in de verdere toekomst zou het erg mooi zijn als we een eigen podium zouden hebben op een festival.”

Zaterdag 21 november van 22.00 tot 08.00 in MP3 Live te Amsterdam – Rust Roest Producties & Misc Agency present: Sounds Like Trouble. Line-up: Melon, San Proper, Gijs & Michiel Tettero, Tim Wolff, Kevin Arnemann en Camiel Daamen. Zie voor meer info: Muziek Podium 3 Amsterdam, Rust Roest Producties - Rust Roest Producties, Misc Agency | Martijn Mischgofsky

txt Colin Kraan
Bookmark and Share