Features + Evenementen01 december 2007
Arrival 2008 - Een veelbelovend jaar voor Chemistry

Arrival 2008 - Een veelbelovend jaar voor Chemistry

Hoewel de wekelijkse CHemistry-clubavond al enige jaren geleden ter ziele is gegaan, staat de naam CHemistry nog altijd voor kwaliteit. Het Rush-concept van de organisatie reist door het hele land, het Oud & Nieuw-feest Arrival is ook nog altijd populair, evenals CHemistry zelf, dat in 2008 weer onder deze naam feesten zal gaan geven. Het oude gevoel in een nieuw jasje, aldus Eelko Anceaux, die het groots wil aanpakken.

Natuurlijk, het zwaartepunt van CHemistry’s roem ligt in de jaren 90, de tijd dat het wekelijkse feest in de Amsterdamse Escape qua stijl en muziek toonaangevend was in de Nederlandse dancescene. In 2004 bleek de koek echter op; de concurrentie was groter dan ooit, terwijl clubavonden lang niet meer heilig waren. “Mensen zijn tegenwoordig minder bezig met wekelijks clubben”, zegt Anceaux. “Ze zappen door het uitgaansleven, van feest naar feest, pakken gewoon de leukste dingen mee.”
Zodoende richtte CHemistry zich na het vertrek uit de Escape op house-concept Rush en oneoff-feesten. “Rush gaat fantastisch, we zitten in het hele land, Rotterdam, Eindhoven, Tilburg, Utrecht, en we doen daarnaast nog feesten met speciale gelegenheden, zoals de Gay Pride Parade en Koninginnedag op het Amstelveld. In 2008 komt daar een vernieuwd concept bij, BASH!, dat een feest met veel street-culture gaat worden, met een hoop hiphop en electro. Nee, geen urban, dat woord heeft al teveel bijsmaak gekregen, wij pakken het wel iets elektronischer aan…”

Dat CHemistry ook onder eigen naam terugkeert als feest, belooft veel goeds. “Dat zullen we zo’n vier of vijf keer per jaar gaan doen. De eerste editie is 15 maart in Paradiso en, nee, dat wordt geen classics-feest ofzo. CHemistry heeft altijd muziek uit de underground naar het grote publiek proberen te brengen. Wij zien de laatste tijd veel vervlakking in de house, er is naar onze mening wel weer behoefte aan wat verdieping. Er zijn ook bepaalde platen die worden gedraaid door dj’s uit verschillende hoeken, zowel in de house als techno en minimal, daaruit concluderen wij dat er behoefte is aan een avond waar dat allemaal samenkomt.”
“Oftewel, het oude CHemistry-gevoel met nieuwe muziek”, aldus Anceaux, die dat ook over Oud & Nieuw-feest ‘ARRIVAL ‘08’ zou kunnen zeggen. “Maar daar houdt de vergelijking wel op. Arrival vindt plaats op een heel moderne, mooie locatie, de Passengers Terminal Amsterdam, met een zeer house-georienteerde lineup, oa. dj’s Erick E, Gregor Salto, Marcello en Brian S met mc Vika Kova, maar ook de beloftes voor 2008, Sven & Tettero, staan prime-time geprogrammeerd. Houd die jongens in de gaten! Het wordt een feest met een hete, opzwepende sound, op een geweldige locatie waar je maar zelden een feestje kunt bouwen. Net als vorig jaar werken we hierbij samen met party-organisatie The Mix en zullen we flink uitpakken met licht, geluid en entertainment. Ja, een mooi begin van 2008, toch wel een veelbelovend jaar voor Chemistry.”


Nico van der Plas

Advertentie