Features + Interviews07 oktober 2010
Q&A Luna City Express

Q&A Luna City Express

Na de succesvolle internationale labelnights met Damage Music Berlin en Basmati heeft L’Etiket ditmaal het Nederlandse Studio Soulrock uitgenodigd voor een diverse en muzikaal hoogstaande avond in de Winkel van Sinkel. De line-up is, met Luna City Express, Carlos Valdes, Nick Curly en Petter als headliners, een verfrissend geheel te noemen. Ter introductie sprak Dance.nl met Luna City Express. Wat drijft deze mannen en wat zijn hun visies op muziek en het leven?

De mannen achter het alias Luna City Express, Marco Resmann en Norman Weber, draaien al langere tijd individueel mee in de elektronische muziekscene. Marco heeft zijn strepen in de dj booth onder andere verdiend als (voormalig) onderdeel van Pan-Pot, heeft in 1999 het label Audiogain opgericht en is heden ten dage tevens medeoprichter van het label Upon You.
Norman heeft de elektronische muziek met de paplepel ingegoten gekregen door zijn vaders professionele dj-carrière en heeft vanaf 2000 een steevaste studiopartner aan Marco Resmann. Ondanks de fysieke situatie van Norman, die de afgelopen maand geruime tijd in het ziekenhuis heeft gelegen, een update van de twee in Berlijn residerende dj’s.

Wie zijn jullie muzikale helden?
"Een gezamenlijke muzikale held van ons is Prince, een erg inspirerende artiest."

Wie zijn verder helden in jullie levens en waar halen jullie je inspiratie vandaan?

“Voor ons beiden betekenen onze ouders en vriendinnen heel veel voor ons. Maar voor Norman ligt de nadruk de laatste tijd erg op zijn kinderen.”
Norman: “Hoewel ze veel tijd opeisen is het zonde dat ik veel van ze moet missen door het vele reizen. Ondanks het feit dat ik er even uit ben de laatste tijd ben ik erg blij dat ik nu even veel van ze kan zien. Verder inspireert het alledaagse leven ons, onze familie, het reizen, de optredens, de cultuur en vooral alle mensen die we overal ter wereld ontmoeten.”

Wanneer hebben jullie besloten een muzikaal koppel te worden?
"Het is begonnen met platen draaien. We hebben elkaar voor het eerst ontmoet in 2000 en vanaf daar is onze vriendschap en muzikale samenwerking een aantal maanden later begonnen."

Wat maakt jullie een goed duo?
“We hebben altijd op dezelfde golflengte gezeten, we vinden het heerlijk om samen te reizen, hebben dezelfde smaak wat betreft eten en houden natuurlijk beide van dezelfde stijl muziek. We complementeren elkaar perfect!”

Wat zijn jullie favoriete labels waar jullie zelf niet op hebben geproduceerd?
"2020 Vision, Delusions Of Grandeur, Quintessentials, Freerange Recordings en Drumpoet Community."

Wat zijn enkele van jullie favoriete oudere labels?
"Guidance, Nite Grooves, NuPhonic Records, Eightball Records, Nervous Records, Strictly Rhythm, Large Music, Henry Street, NRK en Paper Recordings."

Welke non-elektronische muziek luisteren jullie graag naar?
“We zijn alle twee groot fan van klassiek en jazz, maar hebben eigenlijk geen favoriete muzikanten in die genres. We luisteren ook graag naar downbeat van artiesten als Nightmares On Wax, Kruder & Dorfmeister en Massive Attack. Hiernaast spreekt de muziek van Prince en Marcus Miller ons erg aan. Eigenlijk heel divers dus!”

Wat is jullie top vier van favoriete clubs om te spelen?
"Studio 80, Amsterdam
Watergate, Berlijn
Fuse, Londen
Muna, Bad Klosterlausnitz"

Draaien jullie met vinyl, cd’s of laptop? Zien jullie jezelf als technologische pioniers of juist helemaal niet?
“We zien ons zelf zeker niet als technologische pioniers! We houden er erg van om ouderwets met vinyl te draaien, maar tegenwoordig zijn de technische faciliteiten in veel clubs zwaar ondermaats. We spelen de afgelopen twee jaar dan ook meer met cd’s gezien bijna alle labels tegenwoordig aan digitale promotie doen. Waar het wel op neerkomt is dat we beide niet van computer in de dj booth houden.”

Wat is jullie visie als het gaat om het maken van muziek?
“We houden ervan mensen aan het lachen en dansen te maken. We denken dat als je dit bereikt je goed werk verricht! Veel van onze nummers zijn dan ook dansvloer georiënteerd. Zelfs ondanks het feit dat we hier in de studio niet altijd naar op zoek zijn.”

Hoe beïnvloeden jullie elkaar in de studio. Moet er een gat overbrugd worden tussen jullie beiden visies of voelen jullie elkaar perfect aan?
“Werken in de studio is voor ons als het koken van een gerecht, tevens met het idee om nieuwe dingen te creëren of om buiten het bekende patroon te geraken. We verzamelen gedurende het proces zoveel mogelijk ingrediënten en stoppen deze allemaal bij elkaar. Om eerlijk te zijn, we hebben nooit echt een vast recept dat we gebruiken. Het belangrijkste is dat we onze individuele creativiteit samen gebruiken om tot een goed resultaat te komen, dat is toch wel het belangrijkste aspect.”

Hoe vinden jullie het om In Nederland te draaien in tegenstelling tot andere landen?
“Nederland heeft een grote party community en een sterke bijbehorende underground scene. We houden erg van de Nederlandse mindset en genieten van de vriendschappen die we hier door de jaren hebben opgebouwd. Het is altijd een plezier om in jullie prachtige land te mogen zijn!”

Wat zijn artiesten die jullie tegenwoordig complementeren voor het feit dat ze innovatief zijn en tevens dicht bij hun muzikale zelf blijven?
“We hebben veel respect voor Motor City Drum Ensemble, Mathias Kaden, Daniel Stefanik en al onze vrienden bij het label Moon Harbour.”

Waar kunnen we in de toekomst naar uitkijken voor Luna City Express?

“Remixes op het label Off Germany Glückskind Records, een nummer op de Ten Years Of Moon Harbour compilatie die in november uit zal zijn, een remix voor Marlow op Moon Harbour Records 050 en een remix voor het album van Martinez dat zal verschijnen op Moon Harbour.”

Waar willen jullie zijn over vijftien jaar van nu?
“Over vijftien jaar willen we elke dag in onze lokale pub te vinden zijn waar we ons tegoed doen aan een aantal glazen leverthee terwijl we onze baarden kammen en praten over onze roemrijke periode als succesvol dj-team.”

Kijken jullie uit naar 16 oktober?
“Zeker doen we dat! We hebben al foto’s van de Winkel van Sinkel gezien, ziet er heel goed uit. Verder ziet de line-up er ook heel sterk uit en zal garant staan voor een te gekke avond.”

Waar bestaan jullie dromen uit?
“That all people stop to destroy our planet! Thank you.”

Luna City Express is zaterdag 16 oktober te zien in de Winkel van Sinkel in Utrecht met onder andere Nick Curly, Petter, Carlos Valdes en Macroscope.

txt Erik Schouten
imgs Lars Borges & APE archief

Advertentie