Features + Fashion24 juli 2010
Welkom in de Lovely Weird World van Daryl van Wouw

Welkom in de Lovely Weird World van Daryl van Wouw

Wapperen als een malle deden we tijdens de show van Daryl van Wouw op Fashion Week. De in de goodiebag van de show van Dagmar gevonden waaiers, kwamen goed van pas. In een gevoelstemperatuur van vijftig graden zaten wij modejournalisten, inkopers, stylisten en fotografen namelijk hutjemutje tot aan het dak opgestapeld in de Zuiveringshal van de Westergasfabriek. De show van Daryl was by far de drukst bezochte van de hele week.

Gelukkig stelde hij ons niet teleur. Geen die-kennen-we-nu-wel-overall printjes en sweatstof dit seizoen voor de in China wonende en werkende ontwerper. Deze spring/summer collectie, genaamd ‘Lovely Weird World’, was iets compleet nieuws, maar toch herkenbaar Van Wouw. Inspiratie haalde hij uit de overweldigende energie op de Shanghai World Expo en Massive Attacks ‘Paradise Circus’. Daryl staat erom bekend zich vooral te laten inspireren door muziek en de wonderlijke wereld van de vreemde, romantische clip van dit nummer van Massive Attack leidde tot een collectie waar de dynamiek vanaf spatte.


Mouwloze jasjes, stoere rokjes en hotpants, gecombineerd met mohair leggings, jersey jumpsuits en tanktops. Urban en sportief zoals we van Daryl gewend zijn, maar vrouwelijker dan ooit. De kleurkeuze en het materiaalgebruik complimenteerden de ontwerpen. En de styling – de modellen droegen regenboogkleuren in het haar en hier en daar grote opvallende oorbellen en hoodies – was perfect. Daarnaast was het show-gehalte hoog. De muziek en visuals worden gelukkig ieder seizoen beter op de AIFW.


Als er een minpunt moet worden genoemd is dat het feit dat Daryl soms iets te veel herhaalt; er kwamen een paar ongeveer dezelfde jurkjes maar dan in een andere kleur voorbij. Maar aangezien hij in verhouding ook vrij veel ontwerpen maakt per seizoen, zorgt dit er mede voor dat eventuele inkopers ruim keuze hebben bij het samenstellen van een collectie. Het gaat er uiteindelijk toch om dat je kleding goed verkoopbaar is. Anders hou je het als ontwerper niet zo lang vol als Daryl doet. Dus ondanks de hitte en het gebrek aan ruimte om uitbundig te klappen aan het eind: een prima show.


De SS11 collectie is vanaf februari 2011 verkrijgbaar in de darylvanwouw-store aan de Prinsengracht 705A in Amsterdam.

www.darylvanwouw.com

txt Moniek Moerland
imgs Team Peter Stigter en Moniek Moerland

Advertentie