Reviews + Partyreports
Awakenings Eindhoven de gekste!?
01 februari 2011
Voor de vierde maal in successie week Awakenings uit naar het historische Klokgebouw in Eindhoven. En voor de vierde keer luidden de kritieken hetzelfde. Ja, de line-up was fantastisch, de muziek erg goed en de mensen gezellig. Maar nee, het Klokgebouw is geen Westergasfabriek.
De opzet van Awakenings Eindhoven is al vier jaar ongewijzigd. Plaats van delict is het historische Klokgebouw. Een markante locatie die perfect bij Awakenings past. Deze locatie is bovendien recentelijk verbouwd, waardoor zelfs de sanitaire voorzieningen en het klimaatbeheer deze keer uitstekend geregeld waren. Wederom waren er drie zalen ingericht met verschillende soorten techno en de bekendste techno artiesten. Een terugblik:Area 1: pompende techno voor een luisterend oor
De grootste zaal van het Klokgebouw is traditiegetrouw ingericht voor pure techno. Zo betrad om 1 uur Jeff Milss de dj-booth. De Detroit-legende trok veel bezoekers die vervolgens twee uur mochten luisteren naar het geluid van een opstijgende helikopter. Zijn landgenoot Green Velvet pakte het anders aan. Recht toe recht aan techno, doorspekt met eigen klassiekers en voorzien van opzwepende vocals door de dj zelf.
De lijn omhoog was ingezet en kwam tot een climax bij Speedy J. Een weergaloze set pompende techno waar iedere plaat de voorgaande overtrof. Awakeningsbaas ‘mc’ Rocco greep de microfoon en probeerde het publiek in beweging te krijgen. De reactie was ingetogen. Het Klokgebouw is geen Westergasfabriek. In Eindhoven geniet het publiek met volle teugen, is de sfeer ontzettend gezellig en gemoedelijk, maar lijkt uitgelatenheid slechts incidenteel voor te komen.
Area 2: hemelse muziek getackeld door dramatisch geluidDe kleine, tweede zaal was deze editie het toneel van Innervisions. Eerdere edities heerste hier de soms kille minimal, nu was het tijd voor warme (deep)house. De Innervisions-dj’s deden waar zij goed in zijn: magistrale klanken en hemelse melodieën. Een pluim voor het aanwezige publiek dat hier blijkbaar van wist te genieten. Het geluid was namelijk erbarmelijk. Na vier edities heeft Awakenings nog geen controle over de akoestiek van de kleine zaal. Jammer, want de samengestelde line-up en muziek die daaruit voortkwam was weergaloos. Misschien is het tijd in de kleine zaal geen muziek te programmeren en de zaalindeling anders te rangschikken…
Area 3: hardtechno met geleidelijke opbouw
Traditiegetrouw is area drie het domein van de hardere techno. Dave Clarke schatte deze traditie op waarde en trakteerde het publiek op een knallende set. De Amsterdamse Brit had er duidelijk zin in en liet dat horen. Sowieso was de muziek goed te horen. Het geluid was, zoals gebruikelijk bij Awakenings, ontzettend zuiver. Daarnaast stond deze keer ook het volume erg hard. Oorbescherming was geen overbodige luxe in zaal 1 en 3. Het hoogtepunt in deze zaal viel al vroeg te noteren bij Dave Clarke. Daarna werd het tempo bij iedere dj-wisseling verder opgeschroefd tot aan schranz, dat het publiek zichtbaar kon waarderen.
Awakenings Eindhoven, niet te vergelijken met de Westergasfabriek. Meer zalen, muziek en dj’s. Een gemoedelijke sfeer en enorm veel gezelligheid. Op naar de lustrumeditie in 2012!
txt Rob de Bruyn
imgs Photo Company







