Reviews + Partyreports
Disco3000 @ Trouw met Theo Parrish
13 juli 2010
Zaterdagavond 10 Juli. Een reeks drukkend hete zomerdagen wordt gebroken door de zware regen die uit donkere wolken naar beneden stort. Verschillende festivals in het land zijn door het noodweer vroegtijdig tot een einde gebracht en dat is goed te merken in Trouw. De rookruimte is gevuld met doorweekte festivalgangers die geen genoegen nemen met een abrupt einde aan hun feestje. Begrijpelijk, want vanavond is het in Trouw Disco3000. En, met de boeking van Theo Parrish is dit veel meer dan zomaar een alternatief, opgedrongen door de onfortuinlijke inmenging van moeder natuur die, met haar hoosbuien en hevige windstoten, menig festival in de soep liet lopen. De hoofdzaal van het Trouwgebouw is leeg, want deze keer is er voor de kelder gekozen. Een wat meer ondergrondse setting dan op de gebruikelijke begane grond. En, zoals het in een beetje kelder hoort te zijn, is het ook hier donker en broeierig warm. Net zo warm als de meeslepende beats en melodieën die San Proper en Antal tijdens hun openingsset ten gehore brengen. De sfeer zit er van meet af aan goed in, en bij elke nieuwe plaat die er wordt opgelegd, stoomt de kelder voller.
De heren achter de knoppen weten het publiek met hun set een heerlijk voorgerecht voor te schotelen en daarmee zetten ze de juiste toon voor iets wat een zeer smakelijke belevenis belooft te worden. Deze smaakmakers verdienen een ster met wat ze klaarstomen. Hun malse Amsterdamse mix van Detroit-house en disco verdient het om geprolongeerd te worden. Na een sterke set maken Antal en Proper plaats voor Theo Parrish, een dj- en producericoon en eigenaar van het Sound Signature-label. Het publiek verwelkomt Parrish met een luid applaus, ze fluiten hem toe en scanderen zijn naam! De honger naar de groove waarvoor Parrish garant staat, borrelt in de onderbuikjes. Hij lijkt er ook zelf van te genieten: hij hijst voldaan aan zijn joint terwijl hij het publiek in vervoering met soulvolle funk. Het is house, het is disco, funk en soul met invloeden uit de hiphop, hier en daar een vleugje R&B en wat accentjes reggae. Alles past in elkaar; het is een verfijnde selectie van platen die de dansvloer in beweging brengt. Het leuke van de sets van Parrish is dat er altijd wel een onbekende track voorbij komt, een nieuwe release of een juweeltje uit het verleden.
De set van Parrish gaat alle kanten op en zijn sound van laat zich niet in een hokje plaatsen - beter is gewoon te spreken van de sound van Theo Parrish. Parrish zorgt dat de spanningen rondom op handen zijnde de WK-finale naar de achtergrond schuiven met zijn set. Disco3000 in Trouw is geslaagd.
txt Asrin Sapoetra
img MySpace archief









