Reviews + Albums

Ellen Allien - Dust

14 mei 2010
Ellen Allien - Dust Label: BPitch Control
Stijl: minimal / electro
Cat. nr: BPC217

Release: 17 mei 2010

Oordeel: 4/5

Ellen Allien is en blijft een bezig bijtje: ze is dj, directrice van een van de meest succesvolle Berlijnse labels en heeft haar eigen kledinglijn. Maar bovenal is ze producer. Haar vijfde album Dust brengt ze 17 mei uit op haar eigen BPitch Control-label. En deze vijfde langspeler van de Duitse laat de zomer beginnen. In het eerste nummer Our Utopie horen we de vogeltjes al fluiten. Op de cd zijn vooral minimal electro beats te horen waarbij Allien zelf haar teksten zingt of influistert, met subtiele percussie op de achtergrond. Andreas Ernst speelt klarinet op My Tree en Schlumi en Tom Krimi laat zijn gitaarkunsten horen tijdens Sun The Rain en You.
Zo is het album goed te doen op een zonnige zondagmiddag wanneer je even lekker wilt loungen. Diepe en melancholieke luistertechno, waar de hand van co-producer Tobias Freund (een bekende dj en producer in de Berlijnse elektronische muziekwereld, ook wel bekend onder de alter ego’s ‘NSI’, ‘Pink Elln’, ‘Odd Machine’ en ‘Sieg Uber Die Zonne’) goed te horen is.
Berlijn, Londen, New York, Singapore en Melbourne: Ellen Allien gaat de komende maanden de hele wereld over om haar album te promoten. Ze komt echter niet naar Nederland. Om een optreden bij te wonen, zul je dus bij onze oosterburen moeten meegenieten.

Leonie Versteeg

Tracklist
01. Our Utopie
02. Flashy Flashy
03. My Tree
04. Sun The Rain
05. Should We Go Home
06. Ever
07. You
08. Dream
09. Huibuh
10. Schlumi

Advertentie