Reviews + Partyreports

Hernán Cattáneo @ Earth || from Argentina with love

15 september 2010
Hernán Cattáneo @ Earth || from Argentina with love Op de beruchte 11e september stond een ware legende op het podium van Paradiso. Hernán Cattáneo, één van de grootste, zowel niet de grootste en populairste dj van Zuid-Amerika, mocht zijn kunsten vertonen achter de draaitafels op de tweede indoor-editie van Earth dit jaar. Dance.nl was erbij.

[ATTACH=left]6476[/ATTACH]Het was alweer even geleden, maar het was de organisatie van Earth gelukt om de Argentijnse dj Hernán Cattáneo, al enige jaren bivakkerend in de top van de DJ Mag Top 100 en befaamd om zijn compilatiealbums op het Renaissance-label, te strikken voor een cluboptreden.

Dat is bij binnenkomst ook wel te merken, want het is behoorlijk druk in de Paradiso. Of misschien lijkt dat maar zo, want zodra iedereen z’n drankje heeft gehaald en z’n plekje in de zaal een beetje heeft gevonden blijkt er toch meer dan genoeg ruimte te zijn om te dansen.

In de bovenzaal warmt resident-dj Per het publiek alvast op, terwijl de kelder is ingeruimd voor een aantal Amsterdamse dj’s als Sandrien en Juan Sanchez.
Waar in de kelder voornamelijk minimal wordt gedraaid, komt er ook uit de bovenzaal nog muziek die weinig met progressive/minimal/techno te maken heeft, althans, niet op het moment datDance.nl een kijkje neemt. De bovenzaal is ook vrijwel leeg en verder niet bepaald aan te raden voor een langer verblijf.

Terug dus naar de mooie grote hoofdzaal van de Paradiso, waar Per met lekkere progressive tracks zorgt voor een mooi startpunt voor onze langharige Argentijn, die de muziek daarna vanaf een uurtje of twee in de nacht een aantal niveautjes hoger tilt.
Een voortvarend begin, een rustiger spacey middenstuk en een knallend einde, zo is de set van Cattáneo het best te omschrijven. Hoewel de muziek soms iets te hard lijkt te staan en bepaalde tonen soms lastig van elkaar zijn te onderscheiden, worden er voornamelijk heerlijke progressive tracks aaneengeregen die iedereen in de zaal in zijn of haar greep houden.

Je merkt het ook aan de sfeer in de zaal; die is erg ontspannen, relaxed en liefdevol te noemen. De hogere leeftijd van het publiek ligt daar misschien ook wel aan ten grondslag; werkende mensen die het prijsniveau van de avond (eurootje of twintig toegang) geen probleem vinden, de clubscene allang kennen en gewoon een leuke avond willen hebben zonder al te veel bijbedoelingen, en ja, dat zorgt natuurlijk voor een ontspannen sfeertje. Er moet echter niet worden gedacht dat het dus maar een hele chille bedoening was in de Paradiso, nee, gedanst wordt er genoeg en bij tijd en wijle laat de zaal zich zeker horen als daar aanleiding toe is.

Erg fijne nacht dus, die om een uurtje of vijf in de ochtend wordt afgesloten en iedereen ervan heeft overtuigd dat de progressive sound nog lang niet dood is. Integendeel, Hernán Cattáneo liet maar waar eens zien hoe je een complete zaal drie uur lang in een stevige houdgreep kunt houden met goed doordachte muziek, voorzien van de nodige diepgang en drive.

txt Colin Kraan
imgs ROYALSTEEZ© & Stephanie Popping (APE img)

Advertentie