Reviews + Partyreports

Kéihard los bij Crystal Castles

29 oktober 2010
Kéihard los bij Crystal Castles Na deze zomer op verschillende festival line-ups te hebben gestaan, stond afgelopen dinsdag het populaire Canadese duo Crystal Castles in Paradiso te Amsterdam. Electronummers en Atari-samples werden met elkaar gecombineerd voor een energiek en eigenzinnig optreden.

Crystal Castles
Begonnen als soloproject van Ethan Kath, werd Crystal Castles in 2003 opgericht. Vanuit Toronto experimenteerde Ethan met electronica en samples van de jaren tachtig Atara computerspelletjes. Met een naam afkomstig uit de tekenfilmserie ´He Man and Masters of the Universe´, kun je heel toevallig ook een link leggen met de naam van een Atari-spel uit 1983.

Ethan Kath & Alice Glass
Voor de vocalen vroeg Ethan de zangeres Alice Glass, waarna deze nummers als Alice Practice op Myspace verschenen. Merok Records pikte dit op en wilde ze uitbrengen, in 2006 verscheen Alice Practice in een gelimiteerde oplage van 500 exemplaren, die binnen drie dagen waren uitverkocht.

Het succes van deze samenwerking leidde in 2008 tot een titelloos album en in april dit jaar een digitaal titelloos album uitgebracht, waarna in eind mei de tastbare versie in de winkels lag. “As rewarding as this new album is, it's even more impressive when you consider its context: Crystal Castles may have come on at the tail-end of the blog-house/nu-rave/French-touch mini-rage, but they've now transcended it, moving from scene linchpin to indie stars. The reason is simple: Crystal Castles are a singular act who rarely sound like anyone other than themselves.”

Crystal Castles in Paradiso
Bij binnenkomst vraag je je misschien nog af waarom er dranghekken voor het podium staan, maar zodra het optreden begint ben je er snel genoeg achter. Als persoon met epilepsie kun je beter niet aanwezig zijn tijdens dit concert, de lichten die supersnel op je afkomen zijn ongelooflijk heftig, maar zó toepasselijk bij de muziek van Crystal Castles. Psychadelic electro en ongelooflijk vet, het publiek gaat hélemaal uit zijn dak en álle kanten op.
Er wordt gecrowdsurfd door mensen uit het publiek, maar ook door Alice die eerst op een drankhek staat waarna ze mét microfoon en doorzingend het publiek in gaat, meerdere keren. Het hele concert gaat het keihard los, helemaal onder de indruk over hoe ongelooflijk VET het is! Bijna op het einde wordt gedaan alsof het al zover is, Ethan en Alice gaan al off stage, maar komen uiteraard nog terug, niet voor één maar twee nummers: zó gruwelijk! Nog heel even hélemaal uit je dak, geweldig, Crystal Castles was ZÓ goed!

txt & imgs Marlon Schuurman

Advertentie