Reviews + Singles

Quince - Noodle

22 april 2010
Quince - Noodle Label: Green
Cat. nr: GR10
Stijl: Techno

Release: half april 2010

Oordeel 5/5!

Nederlands techno producer Quince laat op zijn eerste release op het hoog gewaardeerde Green label van Edwin Oosterwal en Joris Voorn zien dat hij eigenlijk geen talent meer genoemd mag worden. Deze EP, gemaakt na terugkeer van een zeven maanden durende wereldreis, is een ware parel. Dat deze parel is gemaakt net na zijn terugkomst is zeker te horen. De creativiteit spat er bij beide tracks vanaf. Met korte delays, juist geplaatste noises en heerlijk aanzwellende synth geluiden geeft Quince je het gevoel alsof je zelf een wereldreis maakt.
De eerste track Soba, de wat stevigere van de twee, begint met monotone synth stabs die boeiend worden gehouden door verschillende, continu veranderende delays. Hierna komt er een monsterlijke hihat-clap combi in die je nog meer de plaat in zuigen, om vervolgens verder te ontwikkelen met een extra percussielijn. Uiteindelijk wordt je door middel van opkomende delays en een dikke lead de break ingeduwd. Na de break blijft de track alsmaar evolueren tot een waar monster, de synth stab wordt alsmaar dikker en dikker. Totdat het monster wordt verslagen en niet verder kan. Dan bouwt de track snel af.
De tweede track Udon is relaxter, maar wel net zo hypnotiserend als de A-kant. Een rustige luister/opwarm plaat met een vierkwartsmaat melodie die heerlijk van hot naar her wordt gegooid door verschillende filter effecten, noise geluiden en hihat patronen. In het midden van de track wordt je af en toe wakker geschud door een funky piano sound die even om de hoek komt kijken.
Conclusie: Beide noodle soorten (soba en udon zijn japanse noodle gerechten) zijn extreem goed bereid door meester kok Quince!

Koen Lebens

Tracks
1. Soba
2. Udon

Advertentie