Reviews + Partyreports
Winkel van Sinkel gaat terug in de tijd met Allo Allo
10 mei 2010
Wie kent de serie nou niet, Allo Allo, de legendarische televisiereeks met typetjes die tot op de dag van vandaag nog volop worden geïmiteerd door jong en oud. Denk maar eens aan Officer Crabtree die dankzij zijn kreet Good meuning springlevend blijft én, niet te vergeten, bareigenaar René die niet vies was van vrouwelijk schoon en telkens als hij betrapt werd, steevast You stupid woman riep. Tja, Allo Allo staat voor een mooi stukje nostalgie, wellicht doordat er op zon unieke, speelse manier een link in werd gelegd tussen Britse humor en de herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog. Juist deze combinatie bleek een gouden formule te zijn die jaren later nog steeds volop inspiratie met zich meebrengt. Zo ook bij de organisatie van de Utrechtse club De Winkel van Sinkel, want een avond voordat overal in het land de bevrijdingsfestivals losbarstten, vond hier het enige, echte Allo Allo feest plaats!
Eenmaal binnengekomen in één van de grootste clubs van de Domstad, besef je al snel dat er voor deze zogenaamde pre-liberation party geen betere locatie uitgezocht had kunnen worden. Zo hebben de ondergrondse grotten wel iets weg van geheime ruimtes en doorgangen uit oorlogsfilms, zij het dat het deze keer iets werd opgevrolijkt door Nederlandse vlaggetjes, discoballen en ballonnen in de kleuren van ons kikkerlandje waar we óh zo trots op zijn. De sfeer moest er in deze kleine zalen nog wel een beetje inkomen. Of was dat misschien het gevolg van het extra lange weekend, dankzij Koninginnenacht en dag, dat de meeste feestgangers net daarvoor hadden afgesloten?Mede hierom baanden we ons al snel een weg naar boven voor de grote zaal en de lekkere cocktails! Terwijl we onze heerlijke mixdrankjes naar binnen slurpten, arriveerden er steeds meer bezoekers die, dat was dan wel weer jammer, amper gekleed waren volgens het thema van Allo Allo. Het publiek bestond vooral uit studenten die zich in casual kleding gehuld hadden en uit Utrecht zelf kwamen. Maar waar er in het begin nog duidelijk iedereen een beetje er in moest komen, ging vanaf een uurtje of één toch letterlijk het dak eraf in wel degelijk een van de mooiste clubs van Nederland. Tientallen, dansende enthousiastelingen stonden hoe langer, hoe meer met hun vlaggetjes te zwaaien en zweepten de rest maar al te graag op. Sommige meiden kropen door de mensenmassa heen om iedereen die wilde te schminken met oranje of rood-wit-blauw en de deejays draaiden steeds diepere house in afwisseling met aanstekelijke, Engelse tunes uit het voorbije decennium.
En met dat laatste werd dan ook meteen weer stiekem terugverwezen naar het thema van de avond, want Allo Allo werd tot en met 1992 op de buis gebracht door het Britse, gerenommeerde televisiestation BBC. Al met al was het dus een lekkere opwarmer voor de dag die zou volgen. De meerderheid van de bezoekers was ongetwijfeld op deze dag vrij en zou dan op een net zo hartstochtelijke wijze doorgaan met het vieren van de Nederlandse onafhankelijkheid!
txt & imgs Fabienne Robben



