Nieuws + Headlines
Genomineerden Europese Festival Awards bekend gemaakt

Genomineerden Europese Festival Awards bekend gemaakt

26 november 2015

De stemmen zijn weer geteld en de genomineerden voor de gewilde 'European Festival Awards' zijn bekend. Er is voor deze 7e editie van de awardshow meer dan 800.000 keer gestemd vanuit vijftig verschillende Europese landen op hun favoriete festivals en artiesten.

De Europese Festival Awards zijn overigens niet in z'n geheel een publieksprijs. In sommige, meer specialistische categorieën, zal een vakjury de winnaar bepalen, zoals bijvoorbeeld de award voor 'Artist's Favourite Festival', 'Green Operations Award', 'Promoter Of The Year', en 'New Agent Of The Year'. Daarbij bepaalt de jury dit jaar ook de uiteindelijke winnaar van de door het publiek gekozen genomineerden in de andere categorieën. Misschien wel om toestanden zoals bij de DJ Mag Awards te voorkomen.

De winnaars zullen bekend gemaakt worden tijdens Eurosonic Noorderslag in Groningen op woensdag 13 januari 2016. Een beperkt aantal tickets zijn nog beschikbaar voor dit evenement via http://eu.festivalawards.com/tickets.

En hieronder dan alle genomineerden:

Best Major Festival in association with Charge Candy
Deichbrand Festival (Germany)
Dour Festival (Belgium)
Exit Festival (Serbia)
Graspop Metal Meeting (Belgium)
Mysteryland (Netherlands)
Pinkpop (Netherlands)
Rock Werchter (Belgium)
Sziget Festival (Hungary)
Tomorrowland (Belgium)
Untold Festival (Romania)

Best Medium-Sized Festival in association with Eventbrite
Wish Outdoor (Netherlands)
Telekom Volt Festival (Hungary)
Solar Weekend (Netherlands)
Sea Dance Festival (Montenegro)
Positivus Festival (Latvia)
Open Air St. Gallen (Switzerland)
Main Square Festival (France)
Lovefest (Serbia)
Les Ardentes (Belgium)
Electric Castle Festival (Romania)

Best Small Festival
Amsterdam Woods (Netherlands)
B My Lake (Hungary)
Festival Tauron Nowa Muzyka (Poland)
Happiness Festival (Germany)
Into The Great Wide Open (Netherlands)
Jazz In The Park (Romania)
Mini-Rock Festival (Germany)
Plai (Romania)
Vestrock (Netherlands)
Your'In Festival (Belgium)

Best New Festival
Amsterdam Woods (Netherlands)
Creamfields Ibiza (Spain)
I Love Techno Europe (France)
Krakow Live Festival (Poland)
Lollapalooza Berlin (Germany)
Parookaville (Germany)
Untold Festival (Romania)

Best Indoor Festival
Hideout Festival (Croatia)
Incubate Festival (Netherlands)
Le Printemps De Bourges (France)
Les Heures Ind (Belgium)
Les Transardentes (Belgium)
Lokerse Feesten (Belgium)
Mayday (Germany)
[Pias Nites] (Various Countries)
Progpower Europe (Netherlands)
TIMAF (Romania)

Festival Anthem Of The Year
Alt-J - Let Hand free
Florence + The Machine - Ship To Wreck
Hozier - Take me to Church
Major Lazor - Lean On
Pattie Smith - People got the Power
Rudimental - Never let you go
Tame Impala - Let it happen
The Prodigy - Day is my Enemy
Wanda - Amore
Years and Years - King

Newcomer Of The Year in association with Eurosonic Noorderslag
Annenmaykantereit
Hozier
Ibeyi
Jack Garratt
James Bay
Kate Tempest
Royal Blood
Run the Jewels
Wolf Alice
Years & Years

Best Headliner
Alt-J
Chemical Brothers
Florence & the Machine
Foo Fighters
Kendrick Lamar
Kylie Minogue
Marteria
Muse
Robbie Williams
The Prodigy

Best Line Up
Best Kept Secret (Netherlands)
Glastonbury (United Kingdom)
Graspop Metal Meeting (Belgium)
La Route Du Rock (France)
Lollapalooza Berlin (Germany)
Oya Festivalen (Norway)
Primavera Sound Festival (Spain)
Rock Werchter (Belgium)
Roskilde (Denmark)
Sziget (Hungary)

Artists’ Favourite Festival
BBK Live (Spain)
Best Kept Secret (Netherlands)
Exit Festival (Serbia)
Highfield (Germany)
Latitude (United Kingdom)
Les Viellies Charues (France)
Lowlands (Netherlands)
Pukkelpop (Belgium)
Rock Werchter (Denmark)
Sziget (Hungary)

Promoter Of The Year in association with Bucks New University
Green Man Team (United Kingdom)
Ejekt (Greece)
Festival Republic (United Kingdom)
FKP Scorpio (Germany)
Hörstmann Unternehmensgruppe (Germany)
ICS (Germany)
From The Fields (United Kingdom)
Live Nation (United Kingdom)
Live Nation (Belgium)
Primavera (Spain)

Agent of the Year
Emma Banks (CAA)
Alex Bruford (ATC Live)
Isla Angus (Earth Agency)
Jason Edwards (Coda)
Mike Greek (CAA)
Natasha Bent (United Artists)
Nick Matthews (Coda)
Rob Challice (Coda)
Solomon Parker (Coda)
Tom Schroeder (Coda)

Green Operations Award in association with Yourope and the GO Group
Leper Hardcore Fest (Belgium)
Off Festival (Poland)
Open Air St. Gallen (Switzerland)
Shambala (United Kingdom)
Tollwood Festival (Germany)

The genomineerden voor de 'YES Group Health & Safety Innovation Award' worden op de avond zelf bekend gemaakt samen met de winnaars van de 'Excellence and Passion Award and the Yourope Lifetime Achievement Award (in association with PlayPass and PayPal)'.

Meer informatie over de festival awards vind je hier: eu.festivalawards.com.

Alle winnaars worden aldus bekend gemaakt tijdens awardshow op 13 januari 2016.

De volledige lijst van winnaars van de editie van 2014 vind je hier.

Advertentie
Party Tips